Dny obce Mikulovice 2006


Editoval: Jan Audý dne 27.1.2011, v rámci kategorie "Napsali o nás"Od čtvrtka do neděle se konají v Mikulovicích tradiční „Dny obce Mikulovice“.
Mezi 22.-25.červnem bude možné v obci navštívit bohatý kulturní a sportovní program s mezinárodní účastí.

Mikulovice - Jako vždy tradičně na konci června proběhnou i letos v Mikulovicích slavnostní Dny obce. O mezinárodním fotbalovém turnaji, který je součástí Dnů obce, píšeme ve sportovní rubrice, takže několik slov k dalšímu programu. Již ve čtvrtek proběhne v sále obecního DPS seminář věnovaný nabídce toho nejzajímavějšího, co Jesenicko a blízké polské příhraničí nabízí na poli rekreace a kultury. Návštěvníci budou obeznámeni s turisticky nejzajímavějšími pamětihodnostmi celé oblasti, možnostmi ubytování a vším podstatným, co tento region rozkládající se od pískových pláží niského a otmuchowského jezera po srázné hřbety Hrubého Jeseníku nabízí. Večer pak v sále OÚ zazní melodie z populárních operet. V pátek navečer se koná varhanní koncert v mikulovickém kostele svatého Mikuláše a od 19 do 22 hodin je pro mládež v sokolovně připravena diskotéka.
Sobotní program, počítající s největším zájmem návštěvníků během volného dne, je nejpestřejší. Na celé odpoledne je připraven program zahrnující vystoupení šermířského spolku Jeseník, taneční skupiny „New Flash“, souboru lidových tanců, či ukázky zásahu Sboru dobrovolných hasičů z Mikulovic. Pro malé návštěvníky si připravil divadelní soubor Kantoři pohádku „Kdo je hloupější?“ a po celé odpoledne bude na hřišti probíhat i celá řada soutěží pro nejmenší. Program se bude odehrávat na hřišti Základní školy a v sále Obecního úřadu. Po celou dobu budou moci návštěvníci také využívat prodejních stánků s občerstvením a ukázkami lidových řemesel. Zároveň bude otevřen i kostel, kde připravená výstava fotografií přiblíží návštěvníkům minulost Mikulovic. Vyvrcholením celého dne pak bude taneční zábava v sokolovně, kde k tanci a poslechu bude hrát kapela BT Nova.
Dny obce Mikulovice v neděli ukončí slavnostní česko-polská mše svatá v kostele svatého Mikuláše.